woensdag 11 januari 2012

Tekening 'verkeerde verhoudingen' van Ester

Lesvoorbereiding tekenles

Lesvoorbereiding


Naam
Mirjam V, Ester, Marloes en Lisanne
Groep
2f
ICO(Stagebegeleider)

Praktijkschool

Groep
6
Mentor

Activiteit
Maken van kindertekeningen.
Datum




Leerpunten student
1.     
2.     
3.     


Verantwoording (waarom ga je dit doen)

Beginsituatie
Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de werkvorm, …
De kinderen in groep 6 hebben al verschillende fasen van beeldend doorlopen.

Doelstellingen
Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben? Formuleer je doelen SMART.
Aan het einde van deze les willen wij dat de kinderen zijn gevorderd in het tekenen van het gezicht. Dit willen wij bereiken door stap voor stap de verhoudingen van het gezicht te behandelen.
Evaluatie
Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
Als we aan het einde de tekeningen analyseren. We pakken hierbij de eerste tekening en de tekening die ze deze les hebben gehad.


Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)

Didactische Werkvormen
Wat doe jij?
Hoe wordt de leertijd gebruikt:
  leerkrachtgestuurd F
F leerlinggestuurd 

We bespreken de verhoudingen van het gezicht en tekenen dit voor.


De kinderen gaan met behulp van de uitleg van de verhoudingen zelf aan de slag

Wij gebruiken het smartboard



Hun tekenspullen.
Leeractiviteiten
Wat doen de leerlingen?
Instructie-middelen
Welke middelen gebruik jij?
Leermiddelen
Welke middelen gebruiken de leerlingen?


Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)

Vooraf
Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
Het smartboard moet aanstaan en de tekenspullen voor de kinderen moeten klaarliggen.



Als de kinderen klaar zijn, leveren ze hun tekening(en) in bij ons.



-
Tijdens
Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
Na afloop
Zorg een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar moeten leerlingen gaan zitten?

Lesopbouw
(wat ga je precies doen)


Keuze lesmodel
x
Didactische Analyse

Activerende Directe Instructie

Ander model, namelijk:


benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel
Aanvullende vakdidactische eisen
·         BVV –model
DA
ADI
1 Inleiding

2 Kern

3 Afsluiting
1 Terugblik
2 Oriƫntatie
3 Uitleg
4 Begeleide inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie

continu: REFLECTIE



lesfase
tijd
activiteit
Inleiding





Kern



Slot

We kijken met de kinderen terug naar de tekeningen van de vorig les. Deze tekeningen bespreken we, wat zien ze? Wat valt ze op?
Door dit te vergelijken met ons eigen gezicht.
Vervolgens pakken we de goede verhoudingen erbij, en tekenen we dit op het smartboard. Wat hoort waar te zitten in je gezicht als je het tekent?

De kinderen gaan met de uitleg van de verhoudingen aan de slag. Ze gaan zelf de tekeningen maken en proberen hier de goede verhoudingen bij toe te passen.
Waar problemen komen, helpen we.

De kinderen leveren de tekeningen in en we bekijken ze met de hele klas. Hier pakken we ook de oude tekeningen bij en vergelijken ze. Zien de kinderen zelf ook veranderingen?